PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30571}

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Harry Potter and the Sorcerer's Stone
7,5 436 772
oceny
7,5 10 1 436772
6,8 35
ocen krytyków
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
powrót do forum filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Ekranizacja filmowa nie musi byc w 100% zgodna z ksiazka, ale musi wyjasnic rzeczy, jezeli film nie wyjasnil waznych rzeczy, to nie jest dobry.
Osoby ktore nie czytaly ksiazek nie powinny sie pogubic ogladajac film, a to sie dzieje w przypadku Harrego Pottera.

Zadam tutaj pare pytan i osoby ktore zachwycaja sie filmami a nie czytaly ksiazek, bez siegania w ich streszczenie odpowiedzcie mi na nie (Ja znam odpowiedz i sa one wyjasnione w ksiazce)

Dlaczego Stworek pomogl Harremu w Insygniach?

Jakim cudem Ron i Hermiona znaja Zgredka?

Skad Harry wiedzial o Naszyjniku?

Lupin mial dziecko, coo?!

Kto zrobil Mape?

Dlaczego Bellatrix torturowala rodzicow Neville'a?

Dlaczego Snape mial takiego patronusa jakiego mial?


Poza tym jest cala masa glupot jak szaty uczniow Hogwartu, Atak na Nore, Zlamanie przez Harrego Czarnej Rozdzki, Smierciozercy zamieniajacy sie w dym, czy Voldemort rozpadajacy sie na kawalki.

użytkownik usunięty
FenrirLokeson

właśnie dlatego mówię, jestem wściekły że Zgredka i Stowarzyszenie WESZ Hermiony olano w filmach ehhh

ocenił(a) film na 8

Ze wsza sie zgodze ze nie bylo, nie takie wazne, ale Zgredek juz tak, mogli go dac w Czarze i pokazac jak pomaga Harremu i wtedy poznaja go Ron i Hermiona.

użytkownik usunięty
FenrirLokeson

dokładnie! i to dzięki niemu Harry wygrał drugie zadanie, bo to on dał mu skrzeloziele. Ehhh to dla mnie durnota, mój ulubiony skrzat został olany w najważniejszych filmach Harry'ego Pottera. W Zakonie jego brak to katastrofa :( a tym czasem mój ulubieniec został pokazany i uśmiercony w Insygnii... no comment

ocenił(a) film na 8

Coz, moim zdaniem rozwiazali to spoko, nie mam problemu z brakiem Zgredka w filmach 4, 5 i 6, a raczej nie mialbym gdyby nie scena w ktorej Ron i Hermiona witaja sie z nim tak jakby sie znali, tego nie widzielismy, to jest zle zrobione, gdyby w tej scenie ci by sie ze soba poznali, spoko.

ocenił(a) film na 7
FenrirLokeson

Osoby, które nie czytały książek raczej nie będą w stanie odpowiedzieć na te pytania, może z wyjątkiem ostatniego. Polecam obejrzeć
https://www.youtube.com/watch?v=pCI9HoIkhXo , a najlepiej całą serie Everything Wrong with Harry Potter, czasami czepiają się głupot, ale wydaje mi się, że większość ''nie czytających'' zadawała sobie te same pytania które padają w tej analizie.

ocenił(a) film na 7
FenrirLokeson

Niektóre pytania są proste i nawet nie czytając książek można wywnioskować z filmów, jakie są odpowiedzi. Choćby to z mapą: w trzeciej części Harry czyta przy otwieraniu mapy: "panowie Lunatyk, Gilzdogon, Łapa i Rogacz (...) mają zaszczyt przedstawić mapę huncwotów". Z tego i kolejnych filmów dowiadujemy się, na kogo mówiono Lunatyk, Glizdogon, Łapa i Rogacz (nie jestem pewna, czy jest mowa o wszystkich pseudonimach, ale o Glizdogonie i Łapie na pewno). Więc już wiemy, kto stworzył mapę.
Wiem, że ciężko zapamiętać takie szczegóły, szczególnie, kiedy dzieli je kilka części filmu (wstęp z mapy Harry czyta w trzeciej, a na Syriusza mówią Łapa chyba dopiero w piątej), ale na upartego da się wszystko wywnioskować :)

ocenił(a) film na 8
lovepeacefreedom

Tworcy filmu nie moga powolywac sie na "Napewno to wywnioskuja."
Ale akurat to nie jest takie wazne jak inne rzeczy.

użytkownik usunięty
FenrirLokeson

Jak dla mnie dwie pierwsze części są genialne, Kamień Filozoficzny ma parę odstępstw ale tu mnie to nie razi, jedynie chyba co mnie razi że Hagrid nie wspomniał o Syriuszu Harry'emu, szkoda, byłoby to miłe nawiązanie do trzeciej części.

Druga część wynagrodziła mi odstępstwa w pierwszej części. Harry Potter i Komnata Tajemnic jest niewolniczo wręcz wierna książce i to dla mnie największy plus filmu, oczywiście magia, klimat, mrok, soundtrack :D Zgredek, Hermiona, po prostu super.

Więzień Azkabanu, nie mam wielkich zastrzeżeń też jest parę odstępstw ale również mnie nie rażą. No chociaż film zdecydowanie za krótki, trochę mnie to boli ale jest ok.

No właśnie Czara Ognia, pominięcie wątku Crochów, brak Zgredka, czy brak Syriusza w Hogsmade. Szkoda ;/

Zakon Feniksa, akurat wolę bardziej od czary ognia nie wiem czemu. Denerwuje mnie jak zwykle brak Zgredka, brak Quidditcha też mnie boli, no i za krótki film.

Książę Półkrwi.... zabita magia książki... już nie wspomnę że fanom wbito nóż w plecy pomijając wspomnienia o Tomie Riddlu na podstawie których Harry szukał horkruksów, oraz Insygniów. Przez to Insygnie są ze sobą mega niespójne, i straciły lekki sens zwłaszcza pierwsza z nich. Zamiast szósta część ma nas wprowadzać do finału, do wprowadza nas do miłosnych rozterek naszych bohaterów, irytująca Lavender, momentami Ginny, zastąpienie bitwy ze Śmierciożercami w Hogwarcie, na rzecz jakiejść głupiej sceny w norze i wiązaniu sznurówek skandal...

Insygnia Śmierci część 1 generalnie najlepsza część Yatesa, ale ale, brakowało mi tutaj Hogwartu i Snape szkoda, bo by to wynagrodziło że Snape całkowicie olano w książę półkrwi? a przepraszam w książę pół romansu.... no ale Zgredek wynagradza mi film chociaż tu znowu jest dziura, "Panie Weasley miło znów pana widzieć" to kiedy oni się widzieli? boli ale przeboleje to :P boli mnie że z Hermioną Zgredek nie rozmawiał ale pewnie gdyby coś do niej powiedział mielibyśmy jeszcze większą dziurę.

Insygnia Śmierci część 2 generalnie ok nie mam zastrzeżeń mniejszych prócz dwóch większych, ostatni pojedynek powinien być w wielkiej sali, i film zdecydowanie za krótki co również mnie boli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones